Пропонуємо машини та обладнання від виробника з Китаю

Прямі поставки широкого переліку обладнання від виробника з Китаю: роликові преси, преси для металобрухту, преси брикетів, обладнання для виробництва кальянного вугілля, преси для виготовлення круглих брикетів, заводи по брикетуванню, виробництво брикетів біомаси та інше обладнання ...Детальніше...

 

З ДОСВІДУ виробництва паливних брикетів із соломиОстаннім часом при обговоренні теми виробництва паливних брикетів все більший інтерес викликає використання в якості сировини відходів рослинництва і, перш за все, соломи.

Як сказано в енциклопедії, солома - «Стебла і листя хлібних злаків, бобових, гречки, та ін с / г рослин після обмолачіванія». Таким чином, говорячи про соломі, ми маємо на увазі не тільки пшеничну солому, але і всі види відходів рослинництва такого роду. Такі відходи виникають щорічно у великих обсягах і використовуються вкрай обмежено і нераціонально. У тій же енциклопедії в якості напрямків використання соломи вказані.- «Підстилка, грубий корм, покрівельний матеріал, сировина для саманного цегли, ізоляційних плит, матів, капелюхів, і т. п.». При цьому, як ми розуміємо, тут мова йде звичайно, перш за все про зерновий соломі.

На практиці, найчастіше, попередньо подрібнена солома просто заорюють.

В процесі обговорення актуальної тематики виробництва біопалива (шляхом переробки рапсового насіння, кукурудзи, зерна і т. п.). Мова йде про зерно, використання якого в технічних цілях, в умовах дефіциту продовольства, на мій погляд, викликає досить багато питань і не у всіх випадках може бути виправданим.

Інша справа переробка паралельно виникають відходів. При цьому проводиться високоефективне тверде паливо, яке, до речі, в зонах культивування польових культур найчастіше є вельми дефіцитним.

Як джерело сировини для пресування паливних брикетів такі відходи займають істотне місце. Досить сказати, що при виробництві 1 т пшениці утворюється 2 т побічних відходів.

Про достоїнства такої сировини, як палива, зараз говорять все більше. При цьому, перш за все, мається на увазі спалювання тюкованої соломи в спеціальних топках, що безумовно знайшло своє втілення на практиці в ряді країн. Даний спосіб утилізації соломи має і суттєві недоліки. До їх числа можна віднести:

- дорожнечу установок для спалювання, що знижує універсальність такого палива для різних споживачів;

- невисокий ККД таких установок, у тому числі й з причини низької щільності і вологості спалюваного сировини;

- незручність застосуванні зважаючи великих габаритів палива і, відповідно проблем, пов'язаних з його доставкою споживачеві і зберіганням сировини у великих обсягах.

На наш погляд, більш раціональним є отримання палива з соломи шляхом брикетування. Переваги паливних брикетів відомі і очевидні. Досить сказати, що щільність брикетів, у тому числі і з соломи досягає 1.3 кг/дм3. Це знімає перераховані вище проблеми і робить таке тверде паливо воістину універсальним як з точки зору методів спалювання, так і з точки зору кола споживачів.

Брикети, виготовлені із соломи, по теплотворної здатності не відрізняються від деревних, а в деяких випадках і перевершують їх. Наприклад, теплотворна здатність брикетів виготовлених з льнокостри перевищує 5000 ккал / кг. У порівнянні з деревними солом'яні брикети мають трохи підвищену зольність, але це не настільки суттєво, якщо мати на увазі, що солом'яна зола - хороше добриво. У вугілля відсоток далеко екологічно не чистого шлаку становить 20%.

Розглянемо особливості технології переробки соломи в паливні брикети. Інформація, яка буде викладена нижче, є результатом нашого практичного досвіду по пресуванню різних видів соломи на пресі ПТБ. Ми безпосередньо пресували брикети з житнього та пшеничного соломи, ріпаку, льнокостри, кукурудзяної качани і т. п. Із задоволенням можу сказати, що всі види цієї сировини легко пресуються в брикет. При цьому немає жодних відмінностей у режимах пресування в порівнянні з пресуванням деревної тирси. За зовнішнім виглядом брикети з соломи також нічим не відрізняються від брикетів з тирси.

В частині підготовки сировини для пресування при використанні соломи є певні відмінності. Це пов'язано з особливостями даного продукту, насамперед з довжиною стебел. Вологість соломи, як правило, значно нижче вологості тирси після розпилювання, що, безумовно, є істотною перевагою.

Перша проблема вирішується легко, тому що січкарні не є дефіцитом і широко використовуються. Слід зазначити, що, як правило, існуючі січкарні не можуть забезпечити оптимальну фракцію сировини для пресування. Солома після такої переробки має значний відсоток стебел довжиною близько 60 мм. Зважаючи на високу пластичності матеріалу такої фракційний склад на роботу преса і формування брикету не впливає, але слід мати на увазі одну аксіому нашого методу пресування - чим крупніше фракція, тим менше продуктивність преса. Тому найбільш оптимальною, як і для тирси, є фракція порядку 1мм.

Тепер наведемо деякі міркування з організації процесу підготовки соломи.

На відміну від тирси, на початковому етапі переробки ми маємо солому в тюках або рулонах. При цьому щільність тюкувати матеріалу істотно нижче щільності тирси. Це дозволяє застосувати інший спосіб сушіння сировини на відміну від сушки тирси. Найбільш раціональною є сушіння соломи безпосередньо в тюках. При цьому можна використовувати прості камерні сушарки аналогічні сушарок для деревини. Враховуючи можливість використання жорсткого режиму сушіння можливе використання сушарки найбільш простої конструкції без спеціального обладнання і автоматики. За нашою оцінкою продуктивність такої сушарки буде дуже високою, а витрати на її створення непорівнянні з витратами на придбання хорошого сушильного агрегату для тирси.

Після сушіння солома повинна пройти стадії різання і подрібнення.

Є ще одна обставина, на яку слід звернути увагу. Враховуючи, що прибирання соломи здійснюється механізованим способом, у тюкованої соломі присутні частинки грунту. В процесі переробки цей абразив зробить негативний вплив на робочий інструмент преса.

Для усунення цього недоліку є два рішення:

- радикальний - використання центрифуги для відділення абразиву з подрібненої сировини;

- застосування спеціального інструменту.

Враховуючи продуктивність преса, Вам необхідно готувати до 9 тонн сировини, підготовленого для пресування на добу. Звідси - необхідний обсяг сушильної камери.

Звичайно, для сушіння подрібненої соломи можна використовувати і сушарки, застосовувані для тирси. В іншому процес аналогічний виробництву брикетів з тирси.

Оснащення процесу засобами механізації, організаційні рішення і планування залежать від конкретних умов і можливостей виробника.

З усією відповідальністю заявляємо про можливість і необхідність широкого впровадження технології виробництва паливних брикетів з відходів рослинництва. Ця технологія дозволяє вирішувати проблеми утилізації незатребуваних відходів і виробляти високоефективне екологічно чисте паливо з відновлювальних джерел сировини.
 

Пропозиція машин і устаткування від партнерів:

Партнеры: