Пропонуємо машини та обладнання від виробника з Китаю

Прямі поставки широкого переліку обладнання від виробника з Китаю: роликові преси, преси для металобрухту, преси брикетів, обладнання для виробництва кальянного вугілля, преси для виготовлення круглих брикетів, заводи по брикетуванню, виробництво брикетів біомаси та інше обладнання ...Детальніше...

 

Виробництво паливних брикетів з рослинних відходівВ останні кілька років у Росії активно впроваджуються технології спалювання біомаси у вигляді облагородженої твердого біопалива - паливних брикетів, отриманих з рослинних відходів. Брикети - спресовані вироби циліндричної, шестигранною, прямокутної або іншої форми. Їх довжина, зазвичай від 100 до 300 мм, діаметр більше 25 мм і зазвичай становить 50- 75мм. Більш за все на ринку представлені: брикети з відходів деревини; із відходів виробництв агропромислового комплексу, так звані агробрікети; брикети з торфу.

У країні більш ніж достатньо біомаси, яку можна застосовувати для виготовлення таких паливних брикетів. Ці ресурси не монополізовані гігантськими компаніями, і їх вартість не піддана впливу кон'юнктури світових ринків. Найчастіше дані біопаливні ресурси можуть мати навіть негативну вартість, так як їх так чи інакше необхідно утилізувати.

Компанія «Брикет» займається виробництвом і поставками технологічного обладнання. Кілька років тому фахівці компанії зайнялися розробкою і виробництвом устаткування для брикетування відходів рослинного походження. Цьому сприяв розвиток біоенергетики в нашій країні, з одного боку, і відсутність російського обладнання для переробки в паливні брикети відходів підприємств переробної промисловості, з іншого боку.

Установка брикетування рослинних відходів дозволяє отримувати високоякісні паливні брикети з широкого різноманіття відходів рослинного походження: тирси, стружки (наприклад, на підприємствах лісопереробної промисловості), лушпиння соняшника, некормових відходів елеваторів, лушпиння, багаття льону, соломи (на підприємствах агропромислового комплексу). Найчастіше для брикетування використовуються відходи виробництва, що мають спочатку негативну вартість у зв'язку з необхідністю витрат на їх зберігання і утилізацію.

Паливні брикети, одержувані з рослинних відходів, володіють рядом незаперечних переваг у порівнянні з іншими видами палива. Це:

• Можливість використання паливних брикетів в котлах будь-якої потужності - від опалення приватних будинків до великої ТЕЦ.

• Брикети легше подавати в топкову камеру в порівнянні з небрікетірованнимі відходами.

• Згоряння паливних брикетів відбувається більш ефективно - кількість залишків (золи) не перевищує 0,5-1% від загального обсягу використовуваного палива (зольність деяких сортів вугілля досягає 30-40%), а зола може використовуватись як калійне добриво.

• Теплотворна здатність паливних брикетів становить 4,5- 5 кВт / кг, що в 1,5 рази більше, ніж у деревини, і порівнянна з вугіллям. Це означає, за даними ВНДІ ТП, що одного брикету вагою близько 1 кілограма достатньо для обігріву будинку площею 50 кв. метрів протягом однієї години. Очевидна вигідність використання паливних брикетів для споживача при існуючих закупівельних цінах. Адже при спалюванні 1000 кг паливних брикетів виділяється стільки ж теплової енергії, як при спалюванні: 1600 кг деревини, 478 куб. м газу, 500 л дизельного палива, 1000 кг вугілля, 685 л мазуту.

• Низька собівартість виробництва паливних брикетів - ще одна важлива перевага.

• Брикети - екологічно чистий продукт: без хімічних добавок і склеюючих речовин, виробляються з натуральних, необроблених ніякими хімічними препаратами рослинних відходів. При спалюванні брикети надають мінімальний негативний вплив на навколишнє середовище.

• Брикети ущільнені в 4-12 разів, в результаті чого підвищується ефективність транспортних перевезень та зменшується площа складування.

• Крім того, брикети добре розгораються, відрізняються тривалим горінням без іскроутворення, їх тепло сприймається як більш приємне, ніж тепло, що отримується з вугілля, легкого мазуту або природного газу.Завдяки вищепереліченим якостям, такі паливні брикети мають високу конкурентоспроможністю в порівнянні з іншими видами палива і ринок паливних брикетів зростає швидкими темпами.

Установка реалізує технологію баротерміческой переробки (пресування при високій температурі) і може працювати як автономно, так і у складі лінії. Пресування є одним з основних процесів в технології брикетування рослинних відходів без додавання сполучного. В якості сполучних елементів тут виступають речовини, що містяться в клітинах рослин і виділяються в процесі пресування брикетів. Перетворення подрібненої рослинної маси в міцний брикет забезпечується як фізико-механічними властивостями матеріалу, так і умовами протікання процесу брикетування.

Установка по брикетуванню складається з декількох конструктивних елементів, основними з яких є: головка екструдера, рама, головний привід (потужністю 45 кВт), ворошителя (потужністю 2,2 кВт), кільцеві нагрівачі (сумарною потужністю 6 кВт), прийомний бункер.

Вихідний продукт безперервно надходить в приймальний бункер, де розташований ворошителя, що запобігає злежування, «зависання» продукту і забезпечує його рівномірне надходження в порожнину головки екструдера.

В головці екструдера розташований формующий вузол, що складається зі сталевої муфти з нагрівачами, формуючих втулок - конічної і шестигранною, і шнека пресуючого, саме тут відбувається формування безперервного брикету шестигранної форми.

Спочатку продукт потрапляє в камеру головки, і по мірі її заповнення шнек подає вихідна сировина в конічну частину втулки, де відбувається пресування. Зусилля від пресуючого шнека ущільнюють суміш по всьому перерізу. Під дією сил стиснення і температури природне сполучна (лігнін) пластифицируется. При цьому на поверхні і внутрішньому отворі вздовж осі брикету утворюється науглероженного шар, який служить в якості захисного гідрофобною оболонки в процесі зберігання і транспортування брикета, а також є як би мастилом і сприяє легкому проходженню брикету усередині втулки. Конічне виконання хвостовика пресуючого шнека також сприяє підвищенню щільності брикету. Шнек працює під високими навантаженнями при тиску до 200МПа і температурі до 3000С, це сама швидкозношувана частина установки, що вимагає регулярного відновлення.

З екструдера безперервно виходить брус потрапляє на напрямний жолоб.

Вихід диму і газів в процесі отримання брикетів здійснюється через центральний отвір брикету. Необхідно забезпечити відведення цих газів, для чого рекомендується пристрій примусової вентиляції - витяжки.

Після охолодження брус розкроюється на брикети необхідної довжини і складується з подальшою упаковкою та відправкою споживачеві. Загальноприйнята довжина паливного брикету 20-40 см. При виробництві паливних брикетів для масового використання в котельних установках та автоматичного завантаження котлів на пресі можна отримувати брикети завдовжки 3-5 см, які транспортуються в контейнерах або мішках. Для цього ділильних пристроях перенастроюється на необхідний крок.

Основними достоїнствами є висока продуктивність, надійність, простота експлуатації і універсальність. До відмітних особливостей установки, які незмінно відзначають її користувачі, відносяться:

- малі витрати на монтаж, швидке введення в експлуатацію;

- зручна і швидка заміна шнеків при необхідності;

- конструкція нагрівача, що дозволяє швидко виходити на робочий температурний режим, знизити споживання електроенергії, а також швидко робити заміну нагрівальних елементів;

- конструкція підшипникового вузла приводного валу, що забезпечує максимальну напрацювання до капітального ремонту.

Основна вимога до вихідної сировини: вологість пресованого матеріалу - 4-10%, фракційний склад - до 8 мм. При наявності більш вологого і крупного вихідного продукту необхідно його попереднє подрібнення і сушка.

Основним чинником, що визначає механічну міцність, водостійкість і калорійність брикету, є його щільність. Чим щільніше брикет, тим вище показники його якості.

Чим нижче щільність паливних брикетів, тим менше їх калорійність. Наприклад, при щільності брикету 650-750 кг/м3 калорійність дорівнює 12-14 МДж / кг; при щільності 1200-1300 кг/м3 калорійність складає 25-31 МДж / кг.

Якість паливних брикетів значною мірою залежить від вологості вихідної суміші. Розрізняють оптимальну і критичну вологості. Оптимальна вологість - 4-10%, при ній досягаються найкращі механічні характеристики паливних брикетів. Однак, треба враховувати, що для деяких видів сировини верхньою межею вологості є 6-8%. Критичною називається вологість, при якій можливе утворення брикетів, але в ньому з'являються тріщини, брикет товарного вигляду не має. Критична вологість знаходиться в межах 10-15%. При більш високій вологості отриманий брикет «розірве» внутрішнім тиском пари, що утворився при стисненні подрібненої маси.

Теплотворна здатність паливного брикету залежить від виду вихідної сировини і вологості брикету і складає 18-29 МДж / кг. Найбільша теплотворна здатність у брикетів з тирси твердих порід деревини, наприклад дуба, вона сягає 29 МДж / кг. У соснових опилок вона істотно нижче 17-20МДж/кг. Теплотворна здатність брикетів з лушпиння соняшника-18-24 МДж / кг.

Крім приведених видів сировини установка по брикетуванню, як уже говорилося, також дозволяє брикетувати солому, багаття льону, лушпиння, відходи елеваторів. Середня теплотворна здатність паливних брикетів в цьому випадку - 17-22 МДж / кг. Для уточнення щільності брикетів з даних видів сировини і продуктивності установки необхідно проведення додаткових випробувань, так як ці характеристики сильно коливаються. При всіх видах використовуваного сировини брикет виходить екологічно чистий, сірка, хлор, канцерогени, радіоактивність - відсутні. Середня зольність брикетів - 0,4- 1,5% від обсягу брикету.

Установка брикетування рослинних відходів може експлуатуватися як окремо так і в комплекті з супутнім обладнанням для виконання додаткових операцій. Технологічний процес брикетування може складатися з наступних етапів: збір відходів, їх подрібнення, накопичення, сортування, сушіння, безпосередньо брикетування, розфасовка, складування брикетів.

Для використання великорозмірних відходів у виробництві паливних брикетів їх необхідно подрібнити. В залежності від розмірів відходів, технологія їх подрібнення може бути:

одностадійного - подрібнення вихідної сировини (тріски, стружки, соломи, багаття льону, трави - довжиною менше 10 см) в дрібну масу придатну для пресування.

двостадійному технологія - на початковому етапі кускові відходи деревини подрібнюють в тріску або подріблена на рубильних машинах, а солому очерет багаття льону, стебла різних рослин подрібнюють до 8-10 см завдовжки. Потім проводять доізмельченіе сировини аналогічно одностадійного подрібненню.

Типорозмір рубальні машини та молоткової дробарки вибирається також з урахуванням необхідної продуктивності. Для сушіння сировини використовуються барабанні сушарки безперервної дії.

При розрахунку економічної ефективності експлуатації необхідно враховувати, що вартість паливних брикетів залежить від виду використаної сировини, від регіону покупця і складає 2 000-8 000 рублів за тонну. Собівартість виробництва 1 тонни брикетів від 300 до 1300 рублів: при розрахунку треба врахувати щомісячні витрати: на електроенергію, транспортні витрати, амортизацію і знос обладнання, витрати на сушку вологого вихідної сировини, зарплата, витрати на просування і рекламу продукції. Так як найчастіше використовуються відходи власного виробництва або відходи інших виробництв, які віддають їх на безоплатній основі для зниження витрат на утилізацію, то витрати на сировину нульові. Продуктивність установки брикетування залежить від виду використовуваного сировини і, як уже говорилося, складає 450-750 кг / год.

При проведенні економічної оцінки не було враховано ряд непрямих вигод підприємства: зниження витрат на вивіз відходів та їх утилізацію на звалищах, збитки від оплати за забруднення навколишнього середовища, звільнення додаткових площ, зайнятих під складування відходів і т. д.

Таким чином, підбиваючи підсумок вищесказаного, можна зробити висновок, що брикетування рослинних відходів - це шлях до підвищення безвідходності виробництва і отриманню додаткових доходів від продажу користуються попитом на ринку паливних брикетів.


 

Пропозиція машин і устаткування від партнерів:

Партнеры: