Пропонуємо машини та обладнання від виробника з Китаю

Прямі поставки широкого переліку обладнання від виробника з Китаю: роликові преси, преси для металобрухту, преси брикетів, обладнання для виробництва кальянного вугілля, преси для виготовлення круглих брикетів, заводи по брикетуванню, виробництво брикетів біомаси та інше обладнання ...Детальніше...

 

Виробництво і продаж деревних гранул і паливних брикетів на УкраїніТверде біопаливо використовується людиною з первісних часів. З розвитком технологій ускладнювалися способи його застосування і розширювався перелік матеріалів для його виробництва. В останні роки дедалі більшої популярності набуває виробництво паливних брикетів та пелет деревних гранул з поновлюваних видів сировини, в тому числі відходів сільськогосподарського і деревообробного виробництва.

_

Справедливості заради треба сказати, що найбільшу різноманітність сировини дає сільське господарство. Про попит на цьому ринку говорить те, що в деяких розвинених країнах (наприклад, у Німеччині) ціна сільськогосподарського біопалива (Деревні гранули, паливні брикети, паливні пеллети) вже перевищила ціну продовольчих товарів у перерахунку на калорійність. У таких країнах використовуються системи центрального опалення на пшениці або маїс певних, сортів. Важко продставіть собі таке в Україні, хоча ресурс вирощуваної біомаси в нашій країні не менше, а, може бути, і більше, ніж в інших великих європейських країнах. Існує багато варіантів використання біомаси, однак в цій статті ми обмежимося одним - пеллетами (деревними гранулами). Слід одразу зазначити, що ринок деревних пеллет в Україні перебуває в зародковому стані і навіть за найсприятливіших умов навряд чи колись зрівняється з ринком країн, що мають значні лісові масиви. Зате у нас багато соняшникового лушпиння та іншого сільгоспсировини, яке і використовується зараз нашими сільгоспвиробниками при випуску деревних гранул, паливних брикетів, паливних пеллет для власних потреб і на експорт. Тим не менш і в виробництва деревних гранул пелет в нашій країні є перспективи, про що докладніше сказано нижче. Коротенько про доцільність виробництва паливних пелет, деревних гранул, паливних брикетів цього виду палива можна сказати так: пеллетами має сенс займатися великим лісопромисловим підприємствам з великими обсягами виробництва і гарною логістикою, передає ІА "Казах-Зерно" повідомлення "Український біопаливний портал".

Ефективність використання деревних гранул пелет паливних брикетів

Пелети або деревні гранули є енергетично стабільним, безвідходним і екологічним видом біопалива. Ці якості дозволили повністю автоматизувати процес споживання деревних гранул пелет, що призвело до появи нового ринку побутових і промислових котелень на гранулах деревних пеллетах в багатьох країнах, особливо в США, Канаді, Великобританії, Італії, державах Скандинавії та Центральної Європи. Застосування паливних гранул в Європі визнано і підтримується міжнародними екологічними фондами (

NEFCO

,

SIDA

та ін), а також громадськими організаціями. Використання біопалива зведено в ранг національних пріоритетів багатьма країнами. Чому саме сьогодні з'явився такий інтерес і попит на Паливні брикети деревні гранули пеллети?

перше, деревні гранули пелети, як похідні від деревини, є відновлюваним сировиною. А таке паливо, як нафта та газ, на яке з кожним роком зростають ціни, незабаром закінчиться.

друге, пелети деревні гранули мають високу енергоконцентраціей при незначному обсязі. У залежності від породи деревини, питомої ваги і вологості теплотворна здатність пеллет деревних гранул становить від 4500 до 5000 кВт / т. Тонна гранул (1,5 куб. М) повністю замінює 2500 кг дизельного палива, а екологічний ефект непорівнянний.

третє, для виробництва деревних гранул потрібно значно менше витрат енергії, ніж при виробництві нафтопродуктів та електроенергії.

четверте, деревні гранули пелети не вимагають великих площ для складування, оскільки володіють високою насипною масою. Для опалення деревними гранулами пеллетами приміщення площею 150 кв. м потрібно лише 7,5 куб. м для запасу на один рік.

п'яте, при використанні біопалива зола складає лише 1,5% від маси палива. Попіл забирається в сучасних печах і котлах раз на два роки.

Завдяки вищепереліченим якостям, паливні гранули володіють високою конкурентоспроможністю в порівнянні з іншими видами палива. Ціни на пелети не залежать від коливань цін на викопні види палива та на зростаючі екологічні податки.

* Споживчий попит на пелети паливні гранули брикети.

Щорічно значними темпами зростає споживчий попит на пелети деревні гранули на ринку біопалива. Багато в чому завдяки Кіотському протоколу в світі створили енергетика, яка використовує альтернативні екологічно безпечні відь палива. Основними споживачами паливних гранул є країни Європи, США, Японія.

На думку американської компанії Atlas pellets, світові ціни визначають американські компанії. Експортні ціни в США щороку зростають на $ 3-5 і складають сьогодні приблизно $ 115 за тонну, але при цьому є низькими щодо європейських цін. Ціни в Європі також мають тенденцію до зростання і сьогодні складають для кінцевого споживача приблизно 30-40 євро за 1 мВт-год (150-200 євро за тонну). На європейському ринку вартість упаковки якісних гранул (20 кг) становить від 7 до 8 євро. Великі електростанції та інші великі споживачі в Данії і Швеції купують гранули судновими партіями по 90-110 євро за тонну. Найвищі ціни спостерігаються в Англії - до 160 євро за тонну гранул.

У європейських країнах на деревних гранулах пеллетах працюють котельні, підприємства, електростанції. Особливо популярним стає використання гранул для опалення приватних житлових будинків. Якщо в 1998 році в Німеччині на пеллетах працювало всього 300 котлів, то вже через чотири роки їх було встановлено більше 4000. За прогнозами Інституту енергетики та охорони навколишнього середовища ФРН, до 2007 року в Німеччині буде працювати більше мільйона котлів та печей на паливних гранулах, і витрачатися близько 4 млн. т пеллет щорічно.

Споживання деревних гранул паливних брикетів в Швеції кожен рік зростає приблизно на 30%. Урядова програма Швеції передбачає до 2010 року збільшити споживання пеллет до 7 млн. т в рік.

У зв'язку з поширенням пелет в Японії з 2006 року закриється більше 10% енергопотужностей, що працюють на вугільному паливі. Якщо в 2005 році споживання гранул в Японії склало близько 500 тис. т, то через рік цей показник збільшиться більш ніж у 10 разів.

У країнах з добре розвиненим рівнем технології переробки деревини ступінь використання деревних відходів в якості палива дуже висока. Наприклад, у США цей показник становить 70%, в Канаді - 65%, в Німеччині - 62%, у Швеції - 51%, у Фінляндії - 53%. Планується, що до 2010 року Європа буде споживати за рахунок відновлюваних джерел енергії 82 млн. т нафтового еквівалента. При цьому частка біопалива буде становити 74% загального внеску.

Перспективи ринку пелет деревних гранул в Україні

На відміну від Європи український ринок альтернативних паливних ресурсів знаходиться в стадії зародження. У нашій країні паливні брикети починають використовувати для опалення котеджів, які зараз масово будуються в передмістях. З пеллетами ситуація дещо інша. Деякі невеликі фірми почали їх проводити, але не для опалення, а в якості... наповнювача для біотуалетів. Тут, звичайно, треба враховувати, що в Україні поки широко не представлені печі та каміни, що використовують паливні гранули деревні пелети. У Європі та Північній Америці вони стали популярні в зв'язку з нафтовою кризою 1970-х років і з тих пір були істотно вдосконалені як технологічно, так і відносно дизайну. Багато каміни і печі розраховані на використання не тільки деревних пелет, але і зерна, вишневих кісточок і інших продуктів, які зараз не сприймаються нашими співвітчизниками як можливе паливо. Але оскільки з мінеральним паливом у нас зараз склалася ситуація нітрохи не краще, ніж на Заході, можна очікувати, що Україна почне використовувати всі природні ресурси, що дасть поштовх розвитку вітчизняного ринку цих видів палива.

Що ж стосується виробництва пелет з тирси на експорт, то у вітчизняних деревообробних підприємств відсутні ті чинники, які визначили успіх розвитку цього напряму в північно-західних регіонах Росії, а саме близькість морських портів в поєднанні з великими обсягами виробництва і, отже, деревних відходів. Взагалі, виробництвом пелет на продаж має сенс займатися, якщо на підприємстві є залізнична гілка, а розрахункова потужність виробництва сягає 8 т. продукції на добу. Ці умови дозволять відвантажувати споживачам принаймні один вагон пелет щотижня (маються на увазі споживачі усередині країни - транспортні витрати при незначних обсягах виробництва на більшості українських підприємств роблять експорт недоцільним).

Можна лише прогнозувати, що в майбутньому деревообробкою в Україні, як і в Європі, будуть займатися переважно великі підприємства. Поки ж цієї галузі у нас властива кустарного і непрофесіоналізм - в деяких селах лісових регіонів кількість приватних пилорам порівнянно з кількістю дворів. Зрозуміло, що такі «підприємства» в принципі не здатні впровадити більш-менш складні технології, тим більше продавати продукцію за кордон, адже в країнах ЄС вироблені і діють суворі стандарти якості пелет. Втім, українські пелети деревні гранули все ж ідуть на експорт, але тільки ті, які виробляються з лушпиння соняшника, бурякового жому та іншого сільгоспсировини. Це пояснюється як відносною (у порівнянні з Росією) дорожнечею деревної тирси, так і наявністю у нас великої кількості сільськогосподарської біомаси та потужних підприємств з її переробки. На маслозаводі, де в добу переробляється 800 т насіння соняшнику, обсяг відходів становить до від 20 до 50 т на добу, тобто 600 т в місяць, що еквівалентно такій же кількості бурого вугілля на невеликий шахті. Цей «вугілля», як правило, йде на опалення самого підприємства. Таким чином, природні ресурси і розвинуте сільське господарство нашої країни дозволяють істотно скоротити споживання традиційних енергоносіїв, на що і спрямована існуюча державна програма по переробці відходів маслозаводів та інших сільгосппідприємств на гранульоване паливо.

Багато сільгосппідприємства не тільки спалюють пелети, деревні гранули виробляються з відходів виробництва, але і продають їх за кордон. На думку вітчизняних фахівців, сумарний обсяг українського експорту пелет з лузги соняшника і іншої сільськогосподарської сировини порівняємо з російським експортом пелет з тирси. Хоча технологію виробництва пелет вже освоїли українські маслозаводи та інші підприємства, що переробляють сільськогосподарську сировину, галузь деревообробки вона практично не зачепила. З цієї причини складно назвати ринкову ціну українських деревних пелет. За оцінками фахівців, вона перевищує 400 грн за тонну. Для порівняння: у Білорусі безпосередньо на підприємствах зараз можна купити пеллети за $ 75 за тонну, що з урахуванням митних зборів та транспортних витрат перевищить ціну вітчизняної продукції.


 

Пропозиція машин і устаткування від партнерів:

Партнеры: