Пропонуємо машини та обладнання від виробника з Китаю

Прямі поставки широкого переліку обладнання від виробника з Китаю: роликові преси, преси для металобрухту, преси брикетів, обладнання для виробництва кальянного вугілля, преси для виготовлення круглих брикетів, заводи по брикетуванню, виробництво брикетів біомаси та інше обладнання ...Детальніше...

 

Виробництво біопалива в ДагестаніЯк відомо, в Дагестані щорічно утворюється понад 800 тисяч кубометрів відходів і сміття. Причому ця цифра неухильно зростає, а складування відходів вже займає понад 200 га. Питання це стоїть гостро не тільки через погіршення екологічної обстановки, але і зважаючи перспектив розвитку в нашому регіоні туризму.

Однак гостей навряд чи привернуть потопають у відходах 200 гектарів, так само, як не притягнуть їх пейзажі гір, каньйонів і ущелин на тлі сміттєвих звалищ, що у нас можна бачити повсюдно.

У вирішенні проблеми вже є певні зрушення. Два місяці тому на околиці Махачкали був відкритий перший в Дагестані сміттєсортувальний завод, його розрахункова потужність до 600 тонн твердих побутових відходів на день. Завод займає площу більше двох гектарів, і на ньому працюють більше 150 чоловік. У рік завод переробить близько 200 тисяч тонн сміття, або 25% від загального обсягу утворюється по всій республіці сміття.

Розташований завод на південно-східній околиці Махачкали, але знайти його в промзоні досить важко. Виручають сміттєвози комбінату благоустрою: орієнтуючись по них, потрапляємо на майданчик для вивантаження сміття. Запах стоїть специфічний, тому всі робітниці, здійснюють первинну сортування, в респіраторах.

Зацікавившись гостями підприємства, до нас підійшов директор сміттєсортувального заводу Гусейн Гусейнов. Пояснюємо, чого прийшли, і просимо провести екскурсію по заводу. Його територія виявилася досить великою, а в поєднанні з високими стелями приміщень і добре провітрювана це дозволяє ходити по території без масок. У всякому разі, крім майданчика для вивантаження, більше ніде ніяких запахів немає.

Гусейн Гусейнов докладно розповів і показав, як працює підприємство. Спочатку сміття вивантажується на спеціальний майданчик, куди ми потрапили на початку візиту. Тут сортують його, і все, що не влізе на конвеєр, відкидається. Потім все відвантажується на конвеєр і потрапляє в спеціальні барабани, в порожнині яких розташовані ножі, вони і подрібнюють сміття.

Потім ми проїхали в спеціальне приміщення, куди стрічки доставляють подрібнені відходи. Тут безліч лотків. У кожного з них, як пояснює директор, варто працівник, який сортує сміття по виду: скло, метал, дерево, пластик, папір. До речі, пластик сортується на три різних види.

Відсортований сміття потрапляє на наступні стрічки, які вже подають його до пресів. Тут їх кілька різних видів: один прес робить брикети з картону і паперу, він же може працювати і з пластиковою тарою. Інший прес працює з тим, що залишилося. Залишається, як правило, органіка, вона щільно пресується в контейнери і вивозиться на полігон, де буде похована. На цей раз у смітті немає нічого, що не розкладається в грунті, і, головне, немає нічого що горить. Постійний дим зі звалища вже порядком набрид і агачаульцам і махачкалінци.

Розповів Г. Гусейнов і про те, як використовується вторсировина.

- Що відбувається далі з відібраними металом, склом і пластиком?

- Все це продається. Попит на вторсировину виявився несподівано високим. Ми досить швидко знайшли покупців на все це.

- Це все вивозиться в Росію чи в Дагестані теж є попит?

- Здебільшого - в Росію, але досить багато клієнтів і в Дагестані, причому попит усередині республіки зростає, так що цілком ймовірно, що скоро все буде використовуватись всередині республіки.

- А хто більше замовляє - великі підприємства чи приватники?

- В основному приватні підприємці, у яких дрібні цеху з переробки. Спектр застосування просто величезний - починаючи від пластикової тари і закінчуючи крівлею типу металочерепиці, ондуліна та профнастилу. Це далеко не весь асортимент будівельних матеріалів, які можна виготовляти з вторсировини.

Поговоривши з директором, ми розпитали декілька працівників про зарплату: вона тут в середньому 15-20 тисяч. Деякі працівники задоволені, інші вважають, що за шкідливість роботи повинні були б доплачувати, але і ті, й інші визнають, що мало в столиці місць, де можна отримувати таку зарплату на некваліфіковану роботу.

Після відвідування цього заводу і особливо розмови з його директором розумієш, що республіці просто необхідний сучасний сміттєпереробний завод. Саме переробний завод повного циклу, де б на іншому кінці конвеєра вже був кінцевий продукт. Адже такі заводи вже працюють, і досить успішно, по всьому світу. Такі заводи є вже і у великих російських містах.
 

Пропозиція машин і устаткування від партнерів:

Партнеры: