Пропонуємо машини та обладнання від виробника з Китаю

Прямі поставки широкого переліку обладнання від виробника з Китаю: роликові преси, преси для металобрухту, преси брикетів, обладнання для виробництва кальянного вугілля, преси для виготовлення круглих брикетів, заводи по брикетуванню, виробництво брикетів біомаси та інше обладнання ...Детальніше...

 

Устаткування для виробництва брикетів. Прес екструдер (шнековий прес)Особливості екструдерні пресування

при розробці обладнання для виробництва паливних брикетів

Велика увага до переробки рослинних відходів продиктовано з одного боку, отримати енергетичне паливо, з іншого боку вирішити екологічні проблеми, пов'язані з утилізацією відходів.

Паливні брикети, отримані методом шнекового пресування - це екологічно чисте і вельми калорійне паливо. Крім того, паливні брикети, отримані екструзійних способом, хоча й мають помітну собівартість, виявилися найбільш економічно вигідними при використанні в якості палива.

Найбільш популярні паливні брикети з тирси, хоча можна робити паливні брикети з подрібненої соломи, з відходів при переробці льону і т. п.

На практиці доводиться стикатися з тим, що або представники фірми наладчиків або експлуатаційний персонал стикаються з труднощами, щоб домогтися стійкої роботи преса при різних матеріалах, що потрапляють в прес-екструдер (обладнання для виробництва брикетів)

Мета даної статті, в міру можливого, популярно викласти фізичні процеси, що відбуваються в пресі-екструдері при виробництві паливних брикетів.

Шнекові пресування (екструзія)- метод формування в екструдері виробів необмеженої довжини продавлюванням аморфного матеріалу через форму головку з каналом необхідного профілю.

Аморфність подрібненого матеріалу досягається підвищенням температури пресування до 250-300 0С за рахунок внутрішнього та зовнішнього нагріву. Внутрішній нагрів відбувається при терті шнека за матеріалом.

Коли розраховується шнековий прес враховується загальна теорія, яка говорить, що, якщо уявити графік по довжині каналу (це вісь «x»), а по осі «y» відкладати вільну (де є тирса) площа в кожному перерізі, то ця крива повинна бути плавно падаючої, що виходить на величину перетину на виході. Ця крива і визначає якість процесу в шнековим пресі.

Якщо в якомусь перерізі по цій кривій буде провал вниз, тобто перетин на якійсь ділянці занижено, то:

перше, якщо провал невеликий і потужності двигуна вистачає, щоб проштовхнути тирсу, то на виході з звуження брикетний рукав розширюється, зменшується щільність і тоді на виході в нього буде багато тріщин, і він буде пухкий.

друге, якщо перетин сильно вузький, то потік тирси заклинить. І в цьому випадку відбувається три варіанти слідства:

- двигун зупинився, ток двигун зашкалив; (двигун ви, звичайно, вимкнули);

- двигун працює, брикетний рукав не йде, але ми бачимо, що в бункер подачі назустріч руху йде потік тирси, як правило, вже трохи потемнілі; струм двигуна не смикається, але трохи підвищений;

- двигун працює, брикетний рукав не йде, потоку назад немає або дуже малий; струм двигуна люто смикається; через кілька секунд повинен відбутися парової викид (постріл).

Тут перераховані слідства при заниженні перерізі. Як правило, занижується в трьох місцях:

- в районі початку останнього витка шнека;

- в районі безпосередньо кінця останнього витка шнека або шнекової насадки;

- в районі першої третини «носа» шнека або шнекової насадки.

У цих місцях дуже складні переходи і шнека і фільєр, і навіть, якщо конструктор «вилизали» перетину, то при установці щнека грою шайбами, щоб рухати шнек по осі, ми всю геометрію ламаємо. Рухаючи по осі, ми можемо потрапити на оптимальні перерізи, але це ймовірність, яка може бути і не на нашу користь.

Місце звуження прохідного перерізу можна визначити за місцем, де відбулася зупинка брикетного рукава. Для цього обережно відкриваємо голову екструдера і визначаємо місце, де потік зупинився (щільно забився).

Щоб цей ефект зник необхідно розширити перетин каналу на цій ділянці.

Рух матеріалу по каналу шнекового преса відбувається тільки в тому випадку, коли матеріал гальмується стінками (фільєри). Тому кожен шнековий прес має фільєри з пазами. Особливо це важливо на ділянці від кінця останнього витка. Останній виток обертається і своєї торцевою поверхнею треться об пресоване матеріал. При терті частки матеріалу захоплюються і починають обертатися. Пази в фильере на цій ділянці екструдера повинні зупиняти це обертання, і воно має бути повністю зупинено до входу в регулярне розтин.

Якщо пази на цій ділянці малі або забиваються, то обертання матеріалу відбувається аж до входу в регулярне перетин і тоді брикетний рукав виходить, але на виході розвалюється на шайби товщиною 20-30 мм. Фізично це пояснюється тим, що обертається від шнека матеріал зупиняє обертання на вході у регулярне розтин, але це зупинка відбувається по всій довжині до останнього витка, тобто порушення суцільності відбувається в перетині останнього витка шнека.

Відзначимо ще одну особливість процесу при розрахунку шнекового преса.

Щільність брикетного рукава повинна бути в межах 1.1-1.3 г/см3. Щоб щільно стиснути треба, щоб обертова поверхня останнього витка штовхала перед собою матеріал і він в цей час у щось упирався, щоб було розвинене тиск достатня для стиснення до такої щільності. Це досягається зміною геометрії каналу, перетин якого з яскраво вираженого кільцевого переходить в регулярне перетин брикетного рукава. Довжина цього переходу по осі преса-екструдера і визначає величину опору. Отже, кут нахилу фільєри в цьому районі і є визначальним для отримання брикетного рукава заданої щільності.

Продуктивність шнекового преса залежить також від щільності матеріалу, який подається на останній виток шнека. При підвищенні щільності на останньому витку при збереженні швидкості обертання шнека (обсягу пресованого матеріалу) зростає продуктивність екструдера.

Загальновідомо, що оптимальна вологість пресованого матеріалу повинна бути від 6 до 12%. Оскільки пресування йде при порівняно високих температурах, то та волога, яка знаходиться в матеріалі випаровується, виходить з брикетного рукава у вигляді пари і руйнує суцільність рукави і тому при розробці обладнання для виробництва паливних брикетів дуже серйозна увага приділяється сушінні подрібненого матеріалу.

Оскільки, при нагріванні рослинного матеріалу (тирси) виділяється смола, то з'єднуючись з вологою і при охолодженні, це з'єднання стає досить щільним, склеюючи тим самим весь обсяг матеріалу. При вологості менше 6% вже недостатньо вологи, щоб створити необхідну кількість маси для склеювання.

обладнання для виробництва брикетів, шнековий прес
 

Пропозиція машин і устаткування від партнерів:

Партнеры:

Титановые катки от производителя.