Пропонуємо машини та обладнання від виробника з Китаю

Прямі поставки широкого переліку обладнання від виробника з Китаю: роликові преси, преси для металобрухту, преси брикетів, обладнання для виробництва кальянного вугілля, преси для виготовлення круглих брикетів, заводи по брикетуванню, виробництво брикетів біомаси та інше обладнання ...Детальніше...

 

Нова технологія екологічної революціїУ 2010 році Кольська ГМК починає використовувати технологію брикетування. Інноваційний процес підготовки рудного концентрату до пірометалургічною переробці дозволить компанії вийти на новий технологічний рівень і докорінно змінить екологічну ситуацію в регіоні.

Технологія підготовки рудного концентрату до пірометалургічною переробці, яка застосовується зараз в КГМК, була введена в експлуатацію ще в 60-ті роки минулого століття. Вона полягає в огрудкування і випалу отриманих окатишів в випалювальних-конвеєрних машинах і супроводжується значними викидами газів, що містять SO2, які через низьку концентрації сірки утилізувати неможливо. В сучасних умовах ця технологія не забезпечує необхідної якості продукції, рівня втрат кольорових металів з пилом і кількості шкідливих викидів. Схема морально і фізично застаріла, що в кінцевому підсумку призвело до щорічного збільшення витрат на її експлуатацію.

В «Норільський нікель» поставили перед собою мету реалізувати комплексну програму зі зниження викидів і втрат кольорових металів, підвищенню ефективності виробництва та наскрізного вилучення кольорових металів в готову продукцію. Після аналізу можливих альтернативних напрямків рішення по модернізації діючої технології було знайдено. За розрахунками, впровадження технології брикетування в КГМК дозволить знизити викиди SO2 на промисловому майданчику в заполярному з 42 000 до 1400 тонн на рік, а пилу - до 106 тонн в рік. Це в корені змінить екологічну ситуацію в регіоні. По суті, відбудеться екологічна і технічна революції, основним ідеологом і реалізатором яких є «Норільський нікель».

Сучасна технологія виробництва брикетів нікелевого концентрату кардинальним чином відрізняється від традиційної схеми. За цією технологією готовий рудний концентрат збагачувальної фабрики спочатку подається на згущення, потім на фільтрацію в вертикальні прес-фільтри, далі через проміжні бункери дозовано надходить на змішання з речовиною (рідким лігносульфонатів) і направляється в сушильні барабани. Висушений концентрат знову змішується з речовиною, після чого готова суміш подається на брикетування. Отримані брикети по транспортеру надходять в бункерний склад готової продукції, а потім перевозяться по залізниці в плавильний цех. Процес брикетування максимально автоматизований і буде виконуватися на обладнанні німецької фірми «Koppern», яке найкращим чином підходить для переробки сировини Кольської ГМК. Важливу роль у виборі оснащення для цеху брикетування зіграв позитивний досвід експлуатації подібного обладнання на мідногорськ мідно-сірчаному комбінаті (МСК).

Реалізація проекту йде повним ходом. Вже закуплено основне технологічне обладнання. Виробництво буде розміщено на звільнилися в результаті реконструкції площах збагачувальної фабрики КГМК в заполярному. Будівництво на місці демонтованої частини будівлі фабрики йде прискореними темпами. Закінчується нульовий цикл будівництва складу брикетів. Найближчим часом розпочнеться монтаж каркасу будівлі та бункерів складу. Практично добудована компресорна станція - допоміжна інфраструктура для забезпечення всього процесу. Розпочато земляні та бетонні роботи по будівництву складу лігносульфонату - зв'язувальної речовини для процесу брикетування.

Відповідно до проекту штатна чисельність персоналу дільниці брикетування складе 89 осіб. Сучасне високотехнологічне виробництво пред'являє високі вимоги до їх кваліфікації. У зв'язку з цим КГМК проводить власну програму підготовки персоналу для нового цеху. Частина фахівців вже пройшли навчання у Німеччині та Фінляндії, вивчаючи обладнання для брикетування, а також у мідногорськ, знайомлячись з чинним у виробництві процесом.


 

Пропозиція машин і устаткування від партнерів:

Партнеры: