Пропонуємо машини та обладнання від виробника з Китаю

Прямі поставки широкого переліку обладнання від виробника з Китаю: роликові преси, преси для металобрухту, преси брикетів, обладнання для виробництва кальянного вугілля, преси для виготовлення круглих брикетів, заводи по брикетуванню, виробництво брикетів біомаси та інше обладнання ...Детальніше...

 

Брикетування чавунної стружкиБагато виробничі процеси включають механічну обробку деталей з чавуну свердлінням, фрезеруванням і обточуванням. Утвориться стружка може бути піддана повторній переробці.

Традиційно механічна обробка деталей проводиться на спеціалізованих металообробних підприємствах, що є постачальниками підприємств інших галузей промисловості. У той же час попереднє та остаточне механічна обробка починає активно здійснюватися безпосередньо на ливарних заводах.

У першому випадку утворюється стружка продається в якості брухту, в той час як ливарні заводи переплавляють її на своєму виробництві або також продають як брухт.

Чавунна стружка: характеристики і ринок

Чавунна стружка переважно використовується в ливарних виробництвах, на сталеливарних або хімічних заводах. У зв'язку з цим чавунна стружка зазвичай збирається, складується і продається окремо від відходів інших металів.

Тим не менш, стружка насипом має деякі недоліки. У порівнянні з кусковим ломом (листовий метал, брухт виливків і т. п.) ринкова ціна на стружку значно нижче.

Недоліки чавунної стружки Логістика і складування

Насипна вага стружки в 4 рази менше, ніж кускового матеріалу. З цієї причини для збору та транспортування по території підприємства та за його межами необхідні контейнери більшого розміру. Такі контейнери вимагають більш частої розвантаження і їм необхідна велика площа. При цьому слід враховувати, що перевезення автомобілями - контейнеровозами є найдорожчим видом транспортування.

Т. к. стружка містить СОЖ, необхідні особливі заходи безпеки при її зберіганні. Для запобігання попадання СОЖ в грунт і грунтові води необхідно використовувати герметичні контейнери на поверхнях з твердим покриттям. Це також вимагає додаткових витрат на логістику і складування.

Якість брухту

Оскільки стружка навалом має велику площу поверхні, ступінь окислення досить велика, що призводить до зниження цінності матеріалу. Додаткове зниження вартості обумовлює вміст вологи. Стружка, забруднена емульсією, не підлягає зберіганню, оскільки вона швидко окислюється і злипається.

Проблеми при переплаву

Волога стружка не може використовуватися у ливарному виробництві без попередньої обробки. Тим не менш, навіть після обробки і висушування, стружка, що складається з дрібних частинок металу, має меншу цінність, ніж кусковий брухт. Якщо ливарне встаткування (піч, завантажувальна система) не пристосоване для сипкої стружки, її використання неможливе, або може викликати значні проблеми, такі, як обмеження при завантаженні, підвищене споживання електроенергії, більш тривалі періоди плавлення, підвищені угар і шлакообразованіе.

Як наслідок, зниження загальної продуктивності ливарного устаткування.

В вагранці використання сипкої стружки практично неможливо або можливо тільки після встановлення додаткового обладнання (інжектора). В залежності від встановленого обладнання на кожному конкретному виробництві вище перераховані фактори впливають на процес і результат в різному ступені.

Брикетування: технологія обробки та плавлення

Для успішного брикетування чавунної стружки необхідно виконання двох умов:

надійне обладнання

дотримання певної технології плавлення при використанні брикетів

Якщо ж металообробні підприємства планують продавати брикети, необхідна оптимізація маркетингових каналів.

Вимоги до брикетировочні устаткуванню

Преси для брикетування чавунної стружки повинні забезпечувати повністю автоматизований процес, без присутності оператора, ефективне функціонування в 3 зміни і низьке споживання електроенергії. Важливе значення також мають піддаються розрахунками витрати на обслуговування, запасні та швидкозношувані деталі.

Брикети повинні бути:

твердими (важлива якість для процесу вантажно-розвантажувальних робіт)

міцними (висока зносостійкість, міцність кромок)

мати мінімальну залишкову вологість (
мати максимально можливу щільність

Для виробництва брикету такої якості необхідною умовою є питомий тиск пресування більше 3000 кг кг/см2 (відповідає прибл. 300 Мпа або 3000 бар).

Щільність брикету можна підвищити, застосувавши більш високе зусилля пресування, тим не менш, максимальне застосовуване тиск становить 5000 кг/см2.

При цьому щільність складе приблизно 80% щільності цілісного шматка чавуну. Стандартна щільність брикету із чавунної стружки становить 5,2-5,7 кг/см2.

Зазначені вимоги до якості брикету можуть бути виконані тільки при експлуатації високоефективного обладнання.

Аналіз розвитку ринку за останні прибл. 10 років показує, що багато постачальників брикетувальних пресів пішли з ринку. У деяких випадках споживачі отримали преси незадовільної якості, що не відповідають вимогам.

Крім самої конструкції преса і його якісного виконання користувач повинен оцінити і пакет послуг, що надається постачальником. На додаток до швидкої постачанню запчастин і надання сервіс-персоналу, постачальник також повинен забезпечити пропозицію додаткового обладнання, такого, як бункери і т. п. Постачальник також повинен мати можливість надати преси в оренду на певний обмежений період для проведення тестового процесу плавлення на виробництві клієнта.

З метою досягнення оптимальної рентабельності клієнт повинен мати можливість вибрати обладнання з необхідною продуктивністю з пропонованого асортименту різних моделей та розмірів. Вибір моделі з необгрунтовано високою продуктивністю веде до підвищених інвестиційних витрат, в яких немає необхідності.

Прикордонні випадки

Тендітна стружка (наприклад, із загартованого чавуну) має властивість ламатися і кришитися під час формування. Вона піддається пресуванню, але не утворює тверді, щільні брикети. До певної міри це також стосується дуже дрібної стружки, особливо з високою часткою змісту оксидированной стружки. Брикетування чавунної стружки, що утворилася після сухої механічної обробки, дає добрі результати тільки після додавання зволожувача (на фото-брикети з стружки чавуну, що містить пластинчастий графіт).

Це може бути вода, емульсія або масло.

При цьому достатньо вмісту вологи менше 1%, за умови рівномірного розподілу рідини по поверхні насипний стружки.

Технологія плавлення і металургійні аспекти використання брикетів

Окремі аспекти використання брикетів можуть мати різний ступінь значущості, в залежності від виробничих умов конкретного підприємства. У зв'язку з цим неможливо провести їх узагальнену оцінку, в даному випадку наводиться тільки короткий опис.

Переваги брикетування стружки Логістика і зберігання

Брикети можна перевозити і складувати, подібно кускових лому. Оскільки вони володіють великим насипною вагою, їх можна легко складувати і перевозити з низькими витратами. Навіть волога чавунна стружка після брикетування може зберігатися тривалий час. На відміну від насипної стружки немає ризику для здоров'я, відсутні «масляні сліди» за маршрутом прямування вантажівок зі стружкою і на місцях установки контейнерів.

Якість брухту

Якщо брикети виробляються безпосередньо на місці утворення стружки, вдається уникнути корозії металу, оскільки площа поверхні матеріалу при брикетуванні значно скорочується. Таким чином, не допускається утворення оксидів. МОР, видавлювати в процесі пресування, може бути повторно використана виробництві, що забезпечує істотну економію коштів.

Для належної підготовки шихти велике значення має той факт, що ливарний цех може використовувати матеріал певної марки з відомими характеристиками.

Особливе значення має вміст вуглецю, кремнію та інших можливих елементів, оскільки воно не змінюється в процесі переробки. Навпаки, використання сталевого брухту вимагає додаткових витрат на карбюрізатори і містять кремній легуючі добавки.

Переваги в процесі плавлення

Брикети із стружки є цінною сировиною для ливарних виробництв, де насипна стружка використовуватися не може або процес плавлення супроводжується вище описаними проблемами. Брикети легко завантажуються, що сприяє скороченню часу плавлення і відповідно скорочення витрат на енергію. У той же час, підвищується коефіцієнт корисного використання. Завдяки компактному розміру брикетів скорочуються втрати внаслідок чаду, максимально оптимізується вихід, до мінімуму зменшується кількість фільтрованої пилу. Крім того, скорочується ризик відкладення частинок стружки на стінках печі і запобігається перегрів печі, що викликається погіршенням проходження потоку газу.

Економічні переваги брикетів з стружки

Викладені вище фактори роблять брикети більш цінними в порівнянні з насипною стружкою. Тому брикетування чавунної стружки може бути цікаво з комерційної точки зору, як для металообробних підприємств, що не мають ливарне виробництво, так і для ливарних заводів, які здійснюють механічну обробку.

Роздільний збір стружки різних марок

Використання зазначених переваг в повній мірі можливо при брикетуванні «свіжої» стружки безпосередньо на місці її утворення. Особливо важливі роздільні збір і обробка стружки чавуну різних марок. Зокрема, це стосується чавуну, що містить кулястий графіт, він повинен перероблятися окремо від чавуну, що містить пластинчастий графіт, оскільки тільки на основі «чистосортного» брикетів можливо виплавити вироби з чавуну з кулястим графітом. Якщо все-таки неможливо забезпечити роздільне переробку стружки чавуну різних марок, то такі брикети можуть бути використані тільки для виробництва виливків з чавуну, що містить пластинчастий графіт.

Технологія плавлення

Брикети можуть застосовуватися як в вагранках, так і в індукційних печах підвищеної і промислової частоти. У вагранках брикети можуть використовуватися також, як кусковий брухт. (Таблиця 1). В електричних печах слід дотримуватися певних правил послідовності завантаження:

Печі підвищеної частоти: в порожню піч, яка може бути ще теплою, спочатку завантажуються брикети (нижній шар також може бути з кускового лому), потім, в якості верхнього шару - кусковий брухт. (Таблиця 2).

Печі промислової частоти: У рідкий зумпф спочатку завантажується сухий кусковий брухт до рівня, вище рівня розплавленого заліза. Брикети завантажуються зверху кускового лому, а верхній шар знову складається з сталевого брухту.

При завантаженні печі вказаним вище способом, волога, що залишилася в брикетах, випаровується до моменту плавлення. В індукційних печах підвищеної частоти послідовність за грузки має менші обмеження, оскільки даний тип печі завантажується в порожньому стані. Брикети легко вступають у контакт і залишкова волога швидко випаровується.

Брикети також можуть використовуватися в печах промислової частоти, оскільки є достатній запас часу для випаровування залишкової вологи, поки вони нагріваються гарячим зумпфом.

Укриття брикетів кусковим ломом перешкоджає їх спливання, ризик, який виникає

за відсутності достатньої рухливості в розплаві. Оскільки щільність брикетів менше, ніж щільність розплаву, вони можуть спливти в рідкому металі, як пробки, на поверхню, і стати причиною зайвої шлакообразованія і втрат металу.

Завдяки укриттю кусковим ломом брикети розплавляються з максимальною ефективністю.

Обмеження

Навіть при належному використанні брикетів з стружки слід звернути увагу на існуючі обмеження. Слід враховувати додаткове виділення газів, обумовлене вмістом залишкової вологи. Відповідним чином повинні бути відрегульовані системи уловлювання газів і очищення. Найбільш проблематичними можуть бути випаровуються частки масел, які можуть осідати на фільтрі і створити небезпеку займання. Полум'я з печі, викликане горючими залишками масла, може пошкодити встановлене завантажувальний обладнання.

У цьому зв'язку важливо обмежити частку змісту вторинного матеріалу, типу брикетів, у загальному обсязі партії, щоб уникнути проблем при плавленні або в готовому продукті, таких, як підвищений вміст азоту або кисню, дисбаланс Si-C, вміст фосфору і сірки і. т.п.

Якість брикетів з стружки

Використання матеріалу, металургійні властивості якого невідомі або який спочатку має забруднення, може викликати серйозні наслідки і витрати. З одного боку, лужної шлак реагує з кислою футеровкою печі. З іншого боку, бруд і сторонні метали викликають підвищене утворення шлаку, або, в гіршому випадку, освіта небажаних домішок.

На жаль, бажання деяких недобросовісних продавців ломів отримати максимальний прибуток шляхом додавання чужорідних металів призвело до формування негативного ставлення до брикетам серед зштовхнулися з цим явищем ливарних підприємств.

Ризик поганої якості брикетів може бути виключений при використанні брикетів, вироблених з власних відходів підприємства, або при закупівлі брикетів у надійного партнера-металообробного підприємства. У даному випадку матеріал повинен збиратися і брикетуватимуть безпосередньо на місці його утворення, а брикети повинні проходити регулярний контроль.

Перспективи

Альтернативні та комплексні концепції виробництва брикетів для використання в ливарних виробництвах спрямовані на:

виробництво легованих брикетів

витяг додаткових переваг, як, наприклад, введення вуглецю (носіїв вуглецю)

використання певних металомістких відходів з метою їх повернення в обіг і економії витрат на утилізацію

Такі проекти вже знаходяться на стадії здійснення з використанням різних установок або активно розробляються. Вони вимагають ретельного узгодження вихідних матеріалів / з'єднань з одного боку і устаткування / технології лиття з іншого боку. Вони більш затратні, ніж просте брикетування чавунної стружки, тим не менш, забезпечують значно вищий потенціал створення додаткової вартості.

Висновок

Брикетування чавунної стружки може бути високоприбутковим процесом, як для металообробних підприємств, так і для ливарних виробництв, що мають власні механічні цехи.

Брикети можуть використовуватися в вагранках. При дотриманні певних правил завантаження брикети успішно застосовуються і в індукційних печах промислової і підвищеної частоти.

Властивості брикетів схожі з властивостями кускового лому. Вони мають певні переваги при зберіганні і транспортуванні.

Мастильно-охолодні рідини можуть бути знову повернуті у виробництво після брикетування.

Якісне обладнання забезпечує виробництво брикетів високої щільності необхідної марки.

Стружка різних марок чавуну повинна збиратися і оброблятися окремо.

Виробництво брикетів в місці утворення стружки гарантує постійну високу якість.

Організація прямих поставок брикетів від виробника на ливарні підприємства гарантує максимальні прозорість та контроль якості.

до інших публікацій


 

Пропозиція машин і устаткування від партнерів:

Партнеры: